16:32
Онляндія - моя безпечна Веб-країна

     Iнтернет надає величезнi iнформацiйнi можливостi, але дiти, їхнi батьки та вчителi повиннi бути впевненi у тому, що Iнтернет-середовище є безпечним для дитини.

Компанiя «Майкрософт Україна» сформувала Коалiцiю з питань безпеки дiтей в Iнтернетi, в яку увiйшли бiзнес-структури, неприбутковi органiзацiї та вiдомi громадськi дiячi. Завдяки зусиллям Коаліції в 2009-2010 навчальному році тема безпеки в Інтернеті внесена в шкільну програму для учнів 5-11 класів. Одним iз заходiв Програми «Безпека дiтей в Iнтернетi» стала розробка та запуск сайту «On-ляндiя: моя безпечна Веб-країна». Сайт мiстить матерiали для дiтей, батькiв i вчителiв (iнтерактивнi сценарiї, короткi тести, готовi плани урокiв), завдяки яким дiти зможуть засвоїти основи безпечної роботи в Iнтернетi. Волонтери проекту проводять тренінги, на яких пояснюють дітям і їх батькам про ризики, пов'язані з використанням Інтернету та способи захисту від них.

www.onlandia.org.ua

Міжнародний день Інтернету – початок соціального руху за безпеку дітей

Київстар починає всеукраїнський соціальний рух «Розкажи дітям про безпеку в Інтернеті» та приурочує його запуск в онлайні до Міжнародного дня Інтернету.(4 КВІТНЯ) Продовжуючи активність у містах, ми закликаємо дорослих навчати дітей безпеці не лише у реальному світі, а й у віртуальному.

У світі нараховується близько 1,8 млрд користувачів всесвітньої мережі, в Україні їх — 13,6 млн. Цікаво те, що у порівнянні з минулим роком приріст користувачів становить близько 20%. І серед них стає все більше дітей і підлітків, найбільш допитливої та активної аудиторії. Звичайно, у цьому є свої плюси, адже діти розвиваються швидше, мають доступ до всієї необхідної інформації та спілкування. Та відсутність життєвого досвіду часто стає причиною зіткнення з онлайн-загрозами: шахрайством, порнографією, онлайн-насиллям та появою залежності від Інтернету.

Згідно з соціологічним дослідженням, ініційованим «Київстаром» у 2009 році, 76% батьків не знають, які сайти відвідують їхні діти. Та лякає інше — скільки дітей стають жертвами реальних загроз мережі:

- 17% дітей готові надати інформацію про себе і свою родину — адресу, графік роботи батьків, наявність цінних речей вдома

- 28% готові без вагань надіслати свою фотокартку незнайомцям

- 22% час від часу потрапляють на сайти «для дорослих»

- 14% дітей час від часу надсилають платні SMS для отримання бонусів в онлайн іграх або соціальних мережах, не звертаючи увагу на вартість цих повідомлень

Дивно одне: майже всі батьки вважають себе відповідальними за безпеку дітей в Інтернеті, та лише 18% реально слідкують за життям дитини в мережі.

Головна проблема — низький рівень обізнаності батьків. Вони не можуть убезпечити дитину, оскільки мало розуміються на всіх тонкощах користування Інтернетом. Але вихід є — підвищити свій рівень знань і стати для своєї дитини «гідом» мережею.

Приєднуйтеся до нас у боротьбі за безпеку дітей в Інтернеті!

Переглядів: 56 | Додав: alenad79 | Рейтинг: 0.0/0